İngiltere Vizesi

  Önemli Açıklamalar

   

  ***Yeşil pasaportlara da (Resmi Pasaport) vize gerekmektedir.

  ***İNGİLTERE Randevulu sistemle çalışmaktadır.Randevu online başvuru formu doldurulduktan sonra sistem üzerinden alınmaktadır. Randevu verilişi yoğunluğa ve vize türüne göre değişebilmektedir.

  İNGİLTERE vize başvuru formu online olarak doldurulmaktadır.  

  ***İNGİLTERE vize başvuruları ŞAHSEN başvuru merkezine yapılmaktadır. Ayrıca pasaportlarda iki adet boş vize sayfası olmalıdır. İngiltere vizesi 15 İş gününde sonuçlanmaktadır.(Randevudan sonra)

  ***Eski pasaportunuzda geçerli İNGİLTERE vizesi var ise Yeni pasaportunuzla beraber taşımanız durumunda geçerlidir.(Zamanınız var ise yeni pasaporta düzenlettirmeniz tavsiye edilir)

   

  1-Pasaport - En az 1 yıl süresi olan ve en az 2 adet boş vize sayfası olan Pasaport.

  2-Tam ve eksiksiz doldurulmuş Özel Bilgi Formu

  3-Antetli kağıda  kaşeli ve imzalı  İNGİLİZCE dilekçe ASLI - Vize Müracaatı yapacağınız konsolosluk/Büyükelçiliğe hitaben seyahat amacını belirten antetli kağıda kaşeli ve imzası yetkilisi tarafında imzalı İngilizce Dilekçe (beraber gidilecek kişiler varsa masraflarının karşılanacağı beyan edilecek.)

  4-İmza Sirküleri 

  5-Faaliyet Belgesi 

  6-Ticaret Sicil Gazetesi - (Mutlaka ortaklık payları ya da ortak olduğunuz ibaresi olmalıdır.)

  7-Vergi Levhası - Şirketin 2017 yıl işlenmiş.

  8-Fotograf - 2 Adet yeni çekilmiş (3 aydan eski olmayan) rötuşsuz yüz açıkça görünen 5 cm x 5 cm fotograf.

  9-Şirkete ait Son 3 Ay hareketli Mevduatlı Banka Hesap ekstresi –Şirkete ait son 3 aylık hareketleri gözüken ve bankadan kaşeli ve imza yetkilisi tarafından imzalı ayrıca banka şubesinde imza atan memurların imza sirküleri kopyasını mutlaka isteyiniz bankadan (mutlaka bakiyesinde bir miktar para görünmelidir - minumum kişibaşı 10.000 TL) 

  10-Ticari Davet Mektubu ya da Fuar Bileti - İngiltere'deki firmadan  gelen  kaşeli ve imzalı davet yazısı kopyası ( Tam olarak seyahat tarihleriniz ve İngiltere'ye seyahat amacınızı belirtmelidir.)

  11-Otel Rezervasyonu

  12-Uçak rezervasyonu

  13-Pasaport Kopyası - fotoğraflı sayfası ve diğer almış olduğunuz vizelerin kopyaları

  14-Var ise Eski Pasaportunuz

  15-Kimlik Fotokopisi

  © 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2