Amerika Vizesi

  Önemli Açıklamalar

   

  ***Yeşil pasaportlara da ( resmi Pasaport ) vize gerekmektedir.

  ***Amerika  Randevulu sistemle çalışmaktadır. Randevu online başvuru formu doldurulduktan sonra sistem üzerinden alınmaktadır. Randevu verilişi yoğunluğa ve vize türüne göre değişebilmektedir.

  Amerika vize başvuru formu online olarak doldurulmaktadır.  

  ***Amerika vize başvuruları ŞAHSEN konsolosluğa yapılmaktadır. Ayrıca pasaportlarda iki adet boş vize sayfası olmalıdır. Amerika vizesi 3-7 İş gününde sonuçlanmaktadır. ( randevudan sonra)

  ***Eski pasaportunuzda geçerli Amerika vizesi var ise Yeni pasaportunuzla beraber taşımanız durumunda geçerlidir.( zamanınız var ise yeni pasaporta  düzenlettirmeniz tavsiye edilir)

   

  1-Pasaport-En az 1 Yıl süresi olan ve en az 2 adet boş vize sayfası olan Pasaport.

  2-Tam ve eksiksiz doldurulmuş Ozel bilgi formu ( satfamızdan indirebilirsiniz )

  3-Antetli kağıda  kaşeli ve imzalı  İNGİLİZCE dilekçe ASLI-Vize Müracaatı yapacağınız konsolosluk/Büyükelçiliğe hitaben seyahat amacını belirten antetli kağıda kaşeli ve imzası yetkilisi tarafında imzalı İngilizce Dilekçe (beraber gidilecek kişiler varsa masraflarının karşılanacağı beyan edilecek)

  4-İmza Sirküleri 

  5-Faaliyet Belgesi 

  6-Ticaret Sicil Gazetesi - (  mutlaka ortaklık payları ya da ortak olduğunuz ibaresi olmalıdır)

  7-Vergi Levhası - şirketin 2017 yıl işlenmiş

  8-Fotograf- 2 Adet yeni çekilmiş (3 aydan eski olmayan) rötuşsuz yüz açıkça görünen 5 cm x 5 cm Fotograf

  9-Şirkete ait Son 3 Ay hareketli Mevduatlı Banka Hesap ekstresi –Şirkete ait son 3 aylık hareketleri gözüken ve bankadan kaşeli ve imza yetkilisi tarafından imzalı ayrıca banka şubesinde imza atan memurların imza sirküleri kopyasını mutlaka isteyiniz bankadan (mutlaka bakiyesinde bir miktar para görünmelidir - minumum kişibaşı 10.000 TL) 

  10-Ticari Davet Mektubu ya da Fuar Bileti - Amerika‘daki firmadan  gelen  kaşeli ve imzalı davet yazısı kopyası ( Tam olarak seyahat tarihleriniz ve Almerika'ya seyahat amacınızı belirtmelidir.)

  11-Otel Rezervasyonu

  12- Uçak rezervasyonu

  13-Pasaport kopyası- fotograflı sayfası ve diğer almış olduğunuz vizelerin kopyaları

  14-Varsa eski pasaportlarınız

  15-kimlik fotokopiniz

  © 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2