Almanya Vizesi

  Önemli Açıklamalar

   

  *** Yeşil pasaport sahiplerinden vize istenmemektedir!

  *** Pasaport bitiş tarihi, seyehat dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olmalıdır.
  *** Konsolosluk gerekli gördüğü taktirde ek evrak talebinde bulunabilmektedir

   *** Soyisim değişikliği olalnların Güncel soyisimlerine göre başvuru yapmaları lazım  eski soyisimli pasaportların başvuruları kabul edilmemektedir.

  *** başvurularınızı yaparken bayram,yılbası ve önemli günler ve tatil günlerini dkkate alarak yapmanızı tavsiye ederiz ayrıca 15 iş gününde ortalama vize işlem sürelerinin olduğunu kesinlikle unutmayınız ve seyahat planlarınızı buna göre yapmanız önemle tavsiye edilir.

  Başvuru Bölgeleri

  İstanbul Almanya Konsolosluğuna bağlı olan İller : Balıkesir, Bilecik, Bolu, Bursa, Çanakkale, Düzce, Edirne, Eskişehir, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Tekirdağ, Sakarya, Yalova
  Ankara Almanya Konsolosluğuna bağlı olan İller : Adana, Adıyaman, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Ardahan, Artvin, Bartın, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkâri, Antakya/Hatay, İçel/Mersin, Iğdır, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kilis, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Malatya, Mardin, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Samsun, Şanlıurfa, Siirt, Sinop, Şırnak, Sivas, Tokat, Trabzon, Tunceli, Van, Yozgat, Zonguldak
  İzmir Almanya Konsolosluğuna bağlı olan İller : Afyon, Antakya, Aydın, Burdur, Denizli, Isparta, İzmir, Kütahya, Manisa, Muğla, Uşak

  GEREKLİ OLAN EVRAKLAR :

  1-Pasaport - En az 1 yıl süresi olan ve en az 2 adet boş vize sayfası olan.

  2-Başvuru Formu - Tam ve eksiksiz doldurulmuş, 37. Maddeli kutucuğun ,vekalatname ve taahutname belgelerinin imza kutucuğunun başvuru sahibi tarafından şahsen imzalanmış olması gerekmektedir. İmzalı olmayan formların vize müracaatı kesinlikle yapılamamaktadır.

  3-Şirket Antetli Kağıda Kaşeli İmzalı Dilekçe Aslı - Vize Müracaatı yapacağınız konsolosluk/Büyükelçiliğe hitaben şirketteki görevinizi,seyahat amacını,tam olarak setahat tarihlerinizi ve masraflarınızın şirkettarafından karşılanacağı ibareleri olan antetli kağıda kaşeli ve imza yetkilisi tarafından imzalanan dilekçe ASLI.

  4-İmza Sirküleri - Çalışmış olduğunuz şirketin.

  5-Faaliyet Belgesi - Çalışmış olduğunuz şirketin Son üç aylık - Orjinal.

  6-Ticaret Sicil Gazetesi - Çalışmış olduğunuz şirketin (NOT: ŞİRKETTEKİ ORTAKLIK PAYINIZ YA DA ORTAK İBARESİ NET GÖZÜKMELİDİR)

  7-Vergi Levhası - Çalışmış olduğunuz şirketin 2017 yıl işlenmiş.

  8-2 Adet BİOMETRİK Fotoğraf - 45 mm X 35 mm ebatlarında çerçevesiz rötuşsuz yüz açıkça görünen arka fonu beyaz.

  9-Şirkete ait Son 3 Ay hareketli Mevduatlı Banka Hesap ekstresi - Şirkete ait son 3 aylık hareketleri gözüken ve bankadan kaşeli ve imza yetkilisi tarafından imzalı ayrıca banka şubesinde imza atan memurların imza sirküleri kopyasını mutlaka isteyiniz.Bankadan mutlaka bakiyesinde bir miktar para görünmelidir - minumum kişibaşı 7.000 TL.

  10-Ticari Davet Mektubu,Adınıza düzenlemiş Fuar Bileti - Almanya‘daki firmadan  gelen  kaşeli ve imzalı davet yazısı kopyası (Tam olarak seyahat tarihleriniz ve Almanya'ya seyahat amacınızı belirtmelidir.)

  11-Seyahat Sağlık Poliçesi - 30.000 Euro limitli.

  12-Uçak rezervasyonu

  13-Pasaport Kopyası - Fotograflı sayfası ve diğer almış olduğunuz vizelerin kopyaları.

  14-Var ise Eski Pasaportunuz

  © 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2